Boyasız Göçük Giderme

Vintage Detailing Hizmetleri

Boyasız göçük giderme işlemi, çevresel etmenler, dolu yağışı veya kaza sonrası oluşan park hasarlarından meydana gelen kaporta göçüklerinin sayı veya boyut gözetmeksizin düzeltilebilecek durumda olanların düzeltilip parçanın eski formuna kavuşması işlemidir. Vintage Detailing’de özel el aletleriyle ve aracın boyasında zarar oluşmadan kusur düzeltilerek eski haline getirilmektedir. Bunun için PDR (Paintless Dent Repair) tekniği kullanılır. Bu teknik ile düzeltilen göçükler aracın orjinal boyasına zarar vermediği için aracın 2. el satışlarında değer kaybetmesinin de önüne geçer.

İyi bir boyasız göçük giderme işlemi için aracın kaportasındaki göçükte bulunan saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. PDR tekniği, daha önce hasara uğramış, düzeltilip macunlanmış ve boyanmış saç ya da alüminyum alaşımlı yüzeylerdeki göçüklerin giderilmesi için kullanılmaz. Aracınız daha önce bu işlemlerden geçtiyse macun ve boya çatlayabilir.


Boyasız Göçük Giderme Nasıl Yapılır?

Boyasız yapılan göçük giderme işlemi, göçüklü yüzeyin arka kısmına özel aletlerin yardımıyla ulaşılarak dışa doğru masaj uygulaması ile tatbik edilir. Eğer göçüklü bölgenin arka kısmına ulaşmak zorsa ya da göçüklü bölgenin arkası kapalı ise yapıştırmalı göçük giderme seti ya da yapıştırmalı göçük çektirme kullanılarak göçük büyük oranda düzeltilir. Boyasız göçük giderme işlemi ile göçük düzeltilemeyecek boyuttaysa geleneksel teknikler kullanılarak parça düzeltilerek veya değiştirilerek yeniden boyanmalıdır.


Boyasız Göçük Giderme Hangi Araçlara Uygulanabilir?

◦ Göçmenin yaşandığı bölgedeki boyanın kırılmamış ve çatlamamış olması durumunda
◦ Bölge daha önce macunlama ve boyanma işlemi görmemiş ise
◦ Göçük bölgesindeki boyanın kırılmamış ve çatlamamış olması halinde başarılı bir şekilde uygulanır.

Bu tekniğin avantajları:
◦ Göçük bölgesinde boya ve dolgu macunu kullanmaya gerek kalmaz
◦ Parça boyaya nazaran daha ekonomiktir
◦ Göçük düzeltme işlemi genellikle 1 gün içerisinde yapılır
◦ Göçük düzeltme işleminde boya tutmaması gibi bir durum söz konusu değildir
◦ Parça boyanmadığı için değer kaybı söz konusu değildir

Vintage Detailinge gelerek profesyonel işçilikle, kusursuz göçük giderme işlemi yaptırabilir; hasarın boyutu ve ne oranda düzeltilebileceği konularında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Her biri birbirinden eşsiz ve kusursuz uygulamalarımızı görmek, projelerinizi hayata geçirmek için sizi de hemen Vintage Detailing’e bekleriz.