Detaylı İç Temizlik

Vintage Detailing Hizmetleri

Detaylı iç temizlik, aracınızın tamamının steril olması için yapılan bir uygulamadır. Koltuk, tavan ve taban döşeme, konsol detayları, pencere ve camlar, kapı panelleri, bagaj, torpido detaylı temizlikte uygulamanın yapıldığı alanlardır. Temiz ve ferah bir yolculuk yapabilmeniz için detaylı temizlik önemli bir detaydır.

Detaylı iç temizlik, temizlik yapılacak bölgenin niteliğine göre sağlığa zarar vermeyen ürün ve temizlik malzemeleri ile yapılmaktadır. Bakterilerin öldürülmesi, toz ve zararlı maddelerin ortadan kaldırılması, plastik bölgelerin orjinal mat bir görünüme kavuşması koltuk, tavan ve tabandaki leke, koku gibi rahatsız edici unsurların giderilmesi detaylı iç temizlikte dikkat edilen hususlar arasındadır.

 

Detaylı İç Temizlik Uygulamaları

Vintage Detailing, iç temizlik uygulamasında çok gözenekli olan kumaş koltukları özel temizlik malzemeleri ile temizler. Periyodik olarak temizlenmeyen koltuklar, zamanla kirleri tutmaya ve bakteri üretmeye başlar. Yolculuk esnasında sizin ve ailenizin birebir temas ettiği kumaş koltukların sağlığınızı tehdit etmemesi için detaylı bir şekilde temizlenmesi lazımdır.

Deri koltukların temizliği, kumaş koltuklara göre daha teknik ve hassas yapılması gereken bir işlemdir. Deri koltuğun temizliğinde deriye zarar vermeden hassas ve etkin bir şekilde işlem yaapılır ve derinin ömrünün uzaması sağlanır. Colourlock profesyonel deri temizleme ve bakım ürünleriyle detaylı temizlik uygulamalarında aynı zamanda döşemelerinizin ihtiyacı olan bakımı da gerçekleştirmekteyiz.

Koltuklardakine benzer bir durum tavan ve özellikle zemindeki döşemelerde de meydana gelir. Zamanla temizlenmediği için kum, toz parçacıkları zemine yapışır, çamurlaşarak çirkin bir görünüm oluşturur. Detaylı temizlik uygulaması esnasında aracınızın zemini ve tavanı özel temizlik malzemeleri ile sağlığınızı tehdit eden bir unsur olmaktan çıkar.

Vintage Detailing, iç temizlik uygulamasında ön konsol, kapı içleri, plastik bölümlerin tamamı, torpido ve bagajda kir ve tozlardan bu bölgelere has temizlik malzemeleri ile arındırmaktadır. Temizliğin ardından plastik bölümlerin UV koruması kazanması amacı ile  koruma uygulamaları yapılır.

 

Detaylı Temizlik Aşamaları

◦ Aracın içi hava pompalayan kompresör ile tozlardan arındırılır.
◦ Koltukların yüzeyi, taban ve tavan döşemeleri, göğüs, torpido, plastik aksamlar, bagaj doğada çözünebilir ve arkasında kalıntı bırakmayan temizlik ürünleri ve buhar ile sterilize edilir.
◦ Vakumlu cihazın yardımıyla araçtaki nemli bütün noktalarda bulunan ıslaklık çekilir. 
◦ Zemindeki ve bagajdaki alanlar, birtakım ürünlerin yardımı ile yumuşatılır ve vakumlu cihazla temizlenir.
◦ Plastik bölümler Colourlock sabun bazlı temizlik malzemeleri ile hassas bir şekilde temizlenir.
◦ Bütün bu işlemlerden sonra aracın içerisine sıcak hava verilerek tam kurutma işlemi yapılır.
◦ En sonunda ozon makinası ile tam bir sterilizasyon sağlanarak işlem sona erdirilir.
◦ Standart dış yıkama yapılarak araç sahibine teslim edilir.
Her biri birbirinden eşsiz ve kusursuz uygulamalarımızı görmek, projelerinizi hayata geçirmek için sizi de hemen Vintage Detailing’e bekleriz.